![30 та 31 липня у Коломийській громаді буде відсутнє газопостачання 30 та 31 липня у Коломийській громаді буде відсутнє газопостачання](/upload/resize_cache/iblock/214/270_200_2/20240519_7302.jpg)
Випускники на Прикарпатті, під час прощання зі школою, танцюють Аркана. Зокрема відео, як давній танець, виконують у Печеніжині та Рунгорах, в мережі опублікувала Світлана Якубенко. Аркан, нагадаємо, був головним елементом обряду посвячення гуцульського хлопця у легені. Тільки після танцю, вони отримували право носити бартку (топірець) та підперезуватися широким паском і стати потенційним опришком. До слова, саме на Прикарпатті у Печеніжині, народився видатний опришок - Олекса Довбуш. Нагадаємо, у 2020 році печеніжинський «Аркан з Ковалівкою» внесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Як випускники Печеніжинської ТГ бережуть традиції - дивіться.