Пряма трансляція
Повідомте нас про важливе

СБУ викрила на Івано-Франківщині наркоторговця, який хотів стати «смотрящим» за областю (фото)

Новини Прикарпаття 18 квітня 2024

Служба безпеки проводить системну боротьбу з організованою злочинністю, яка загрожує державній безпеці України.

У результаті комплексних заходів на Івано-Франківщині нейтралізовано діяльність кримінального авторитета, який намагався поширити злочинний вплив на суспільне життя в регіоні.

Для цього він організував власне бандитське угрупування, членів якого змушував вчиняти злочини, пов’язані з насильством та наркоторгівлею.

Також встановлено, що зловмисник брав участь у вирішенні конфліктів між представниками кримінального середовища та намагався встановити стосунки з «ворами в законі», щоб отримати статус «смотрящого».

За даними СБУ, кримінальним ватажком виявився місцевий мешканець на прізвисько «Грузін», який спеціалізувався на вчиненні особливо тяжких злочинів.

Під час перебування в установі виконання покарань за стрілянину в центрі міста зловмисник перебрав на себе неформальну владу серед ув’язнених, до яких періодично застосовував фізичну силу.

Вийшовши на волю, він продовжував розхитували внутрішню обстановку в регіоні і щоразу намагався посилити свій вплив на криміногенну ситуацію.

Правоохоронці одразу викрили фігуранта та затримали його у власному помешканні.

На підставі зібраних доказів зловмиснику повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу:

- ч. 1 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу);
- ч. 2 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу, вчинені повторно або в ізоляторах тимчасового тримання, слідчих ізоляторах чи установах виконання покарань);
- ч. 2 ст. 307 (незаконне зберігання та збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави.

Викриття зловмисника проводили співробітники СБУ в Івано-Франківській області спільно із Управлінням стратегічних розслідувань Національної поліції та Слідчим управлянням ГУ НП в Івано-Франківській області.

Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.

Читайте також